You are here: خانه

صنايع سنگ زاگرس

انواع سنگهای ساختمانی

سنگبری زاگرس تولید کننده انواع سنگ ساختمانی و سنگ نما

 سنگ نما در دسته هاي گوناگوني نام گذاري مي شوند . گاهي نام معدن سنگ اسم خودسنگ مي شود .

 رايج ترين سنگ های ساختمانی و سنگ های نما عبارتند از


سنگ گرانيت : بيشتر گرانيت ها سخت و چگال هستند و به اين ترتيب جزو مصالح بادوام ساختماني قرار مي گيرند . در برابر نفوذ آب و اثر ضربه مقاومند و محيط هاي صنعتي را به خوبي تحمل مي نمايند .

ظاهر گرانيت متأثر از كار انجام شده برروي سطح نهايي آن است كه ممكن است چكشي ، كلنگي ، تيشه اي يا صيقلي باشد .

ادامه مطلب...
 

تاریخچه سنگ | سنگ ساختمان سنگبری و کارخانه سنگ

سنگ يكي از قديمي ترين مصالحی است كه بشر از بدو زندگي بر روي زمين شناخته است و از آن براي تهيه وسايل مختلف زندگي و همين طور بناي آثار خود سود جسته است . در آثار به دست آمده از جوامعي كه در دوره پارينه سنگي مي زيسته اند ، ابزار كارو اسلحه جنگي ديده شده است .
اين مصالح فراوان و در دسترس ، در ساخت بناي ساختمان پرستش گاه ها به كار مي رفت ؛
 بناي مونوليت ها و تري ليت ها از آن جمله اند .
اين بناها بعد از هزارها سال در تمام جهان به جاي مانده اند تا پيام انسان هاي نخستين را به ما برسانند .
در دوره نوسنگي به كارگيري سنگ در ساختمان افزايش مي يابد و بعدها با

ادامه مطلب...
 
Sample image

معرفي صنايع سنگ زاگرس - سنگ ساختمان

کارخانجات صنایع سنگ زاگرس با سالها تجربه و با بهره گیری از تجهیزات و دستگاههای به روز و با هدف بالاترین کیفیت روز بازارهاي جهانی ٬ توانسته است تولیدی مرغوب از طبیعت را در غالب سنگ ساختمانی در رنگهای طبیعی ٬ جهت مصرف داخل و خارج از کشور داشته باشد.این کارخانه قادر به تولید سنگ با ضخامت های متفاوت می باشد ٬ که در راستای بالا بردن حجم تولید به لحاظ کمی در حال راه اندازی و ساخت کارخانه ای با مدرن ترین تجهیزات و ماشین آلات روز دنیا در کشور ایران می باشد و با راه اندازی آن ٬ خطها و ماشین آلات تولیدی بالغ بر روزانه 700 متر مربع سنگ از جنسهای مرمريت و تراورتن و گرانیت را خواهد داشت . همچنین تولیدات ما پس از کنترل کیفی

ادامه مطلب...
 
Sample image

ساختمان شيميايي سنگ ها

مي دانيم كه سنگ ها خود از قسمت هاي ساده تري به نام كاني تشكيل شده اند .

كاني ها مواد جامد ، طبيعي ، معمولاً متبلور ، غير آلي ، همگن و يا تركيبات شيميايي مشخص اند . هركاني داراي نام خاص و فرمول شيميايي ويژه است . تا كنون بيش از 3000 كاني در طبيعت شناخته شده است كه تنها حدود 24 كاني آن درسنگ هاي پوسته زمين فراوان هستند و آنها را كاني هاي سنگ ساز مي نامند . به سبب تنوع كاني هاي تشكيل دهنده سنگ ها و نيز بسته به كثرت وجود تركيبات خاصي در آنها ، سنگ ها را به چهاردسته تقسيم مي كنند :

 

ادامه مطلب...
   

صفحه 1 از 2

محصولات

Left direction
سنگ تراورتن شکلاتی
سنگ تراورتن قرمز آذرشهر
سنگ تراورتن سفید
سنگ تراورتن قهوه ای
Right direction
  • تراورتن

  • سنگ چيني

  • گرانيت

  • مرمريت

Sample image تراورتن سنگي كلسيم دار مي باشد . ازنظر رنگ ازسفيد تا خاكستري ، نقره اي ، زرد ، قرمز، قهوه اي تيره موجود مي باشد. سطح تراورتن مناسب جهت بتونه و پر نمودن ،پوليش و آنتيك نمودن مي باشد. در عين حال در شرايط آب و هوائي گرم مي توان جهت مصارف خارجي نيزاز آن استفاده نمود .

Sample image مرمريت درشت بلور، سفيد يا خاكستري روشن تا كرم را اصطلاحاً "سنگ چيني" مي نامند.معادن چيني تنگ حنا(نیريز-استان فارس)، نجف آباد،اليگودرز و لاي بيد و گدار سرخ ناحيه موته، از معادن معروف سنگهاي چيني ايران هستند. از لحاظ تقسيم بندي علمي سنگهاي چيني در گروه دگرگوني از انواع سنگهاي تزئيني قرار مي گيرند.

Sample image
گرانيت سنگي آذرين با مبدأ آتشفشاني مي باشد ، كه موجب بالا رفتن ضريب سختي اين سنگ مي گردند. در برابر مرور زمان ، عبور و مرور و شكستگي بسيار مقاوم مي باشد،و مقاومت بالائي در برابر ساييدگي و فشار دارد. گرانيت بدليل سختي و مقاومت بالا در تمامي شرايط آب و هوائي سنگي مناسب جهت مصارف خارجي و داخلي در ساختمان مي باشد.

Sample image مرمريت سنگي كلسيم دار با ضريب متوسط مي باشد، كه معمولاً از رگه هاي كريستالي بسيار زيبائي تشكيل شده است . اين تركيب به داشتن سطحي صيقلي و آينه اي كمك مي نمايد،كه در بين سنگها امري نادر به شمار ميرود.اين سنگها جهت مصارف داخلي مناسب مي باشند .

مقدم شما گرامی باد... صنايع سنگ زاگرس با سالها تجربه در توليد انواع سنگهاي ساختماني ،سنگ تراورتن،سنگ مرمریت،سنگ گرانیت،سنگ چینی سیرجان،سنگ آنتیک و ... تلفن تماس2441937--2446637--0331

نظرسنجي

كيفيت اطلاع رساني سايت ما را چگونه ارزيابي مي كنيد ؟
 
Sample image

خبرنامه پیامکیشماره همراه:

عضویت

از آخرین اخبار و قیمت های ما مطلع شوید!

سنگبری زاگرس | نمونه سنگ | درباره ما | تماس با ما

بهینه سازی سایت | نقشه سایت | Sitemap | گوگل